• MARMICA

  Wykonujemy:

  • blaty kuchenne i łazienkowe
  • parapety
  • stopnie schodowe
  • płytki ścienne i podłogowe
  • posadzki
  z konglomeratu, granitu, marmuru, onyksu i trawertynu.

 • Wysoka jakość

  Oferowane przez naszą firmę elementy cechują się wysokimi walorami estetycznymi oraz użytkowymi i produkowane są z najwyższej jakości materiałów.

 • Konkurencyjne ceny

  Jesteśmy bezpośrednim importerem posiadającym własne środki transportu międzynarodowego dzięki czemu oferujemy kamień w konkurencyjnych cenach.

 • Kompleksowość usług

  Usługi wykonujemy kompleksowo: od pomiaru i wyceny, aż po transport i montaż.

Rodzaje kamieni

Produkujemy elementy z granitu, marmuru, konglomeratu, trawertynu i onyksu.

MARMUR

Marmur (z gr. μάρμαρος marmaros) to skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów.

Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu (marmur dolomitowy). Niewielka część geologów definiuje jako marmur wyłącznie skały węglanowe przeobrażone w warunkach głębokiego metamorfizmu strefy głębokościowej o nazwie kata (temperatury 500-700 st. C, wysokie ciśnienie), skały przeobrażone w strefach niższego metamorfizmu (epi i mezo) nazywając wapieniem krystalicznym. Przeważnie jednak terminu "wapień krystaliczny" używa się w przypadku skał metamorficznych jako synonimu marmuru dla każdej skały węglanowej poddanej metamorfizmowi.

Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny.
Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brač. Marmury wydobywa się przy użyciu różnych urządzeń tnących, nie stosuje się materiałów wybuchowych, gdyż prowadzą one do spękania skał i drastycznej redukcji bloczności złoża, co uniemożliwia wydobycie bloków na tyle dużych by pociąć je na płyty okładzinowe lub przeznaczyć na rzeźby. Marmury spękane i odpady z produkcji pełnowartościowego marmuru wykorzystuje się do produkcji lastriko lub grysu marmurowego.

WYBRANE WZORY MARMURU:

marmur
Nero
marquina

marmur
Forest
green

marmur
Rosso
verona

GRANIT

Granit jest skałą magmowo-głębinową, średnio- lub grubokrystaliczną. Odznacza się budową jawnokrystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał.

Według definicji Międzynarodowej Unii Nauk Geologicznych (IUGS) granit jest skałą zawierającą 80–100% objętościowych minerałów głównych: kwarcu, skaleni alkalicznych i plagioklazu w proporcjach przedstawionych na diagramie klasyfikacyjnym (rys. obok) oraz 0–20% objętościowych minerałów akcesorycznych.

Wśród minerałów głównych zawartość kwarcu powinna stanowić 20–60% objętościowych skały, a udział skaleni alkalicznych powinien wynosić 65–90% objętościowych całkowitej zawartości skaleni w skale.

W skład granitu wchodzą: ortoklaz, plagioklaz, kwarc, biotyt, rzadziej muskowit i amfibole (hornblenda, barkevikit, arfvedsonit, riebeckit), rzadziej pirokseny (hipersten, diopsyd, diallag, egiryn) oraz w niewielkich ilościach również minerały akcesoryczne: apatyt, cyrkon, monacyt, ksenotym, turmalin, beryl, tytanit, rutyl, anataz, magnetyt, allanit, fluoryt, granat i inne.

Granit odznacza się wyraźnym ciosem, zwykle w trzech prostopadłych kierunkach, co ułatwia jego wietrzenie, a także eksploatację.

Wietrzejąc tworzy charakterystyczne skałki, owalne lub kuliste bloki skalne, niekiedy gołoborza, a w warunkach wietrzenia chemicznego w ciepłym i wilgotnym klimacie – "kaszę granitową".

Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarny i inne. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny.

WYBRANE WZORY GRANITU:

granit
Bianco
sardo

granit
Rosa
beta

granit
Rosa
porrino

granit
Shiwakashi

granit
Tropic
brown

granit
Verde
marina

granit
Blue
perl

KONGLOMERAT

Konglomerat (inaczej aglomarmur lub aglomerat) to produkt przemysłowy będący połączeniem 95% kamienia naturalnego - łamanego i 5% żywicy poliestrowej jako łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno-mechanicznych.

Produkt końcowy posiada parametry fizyczno-mechaniczne podobne lub nawet przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład.
Dzięki produkcji przemysłowej tego typu kamieni odznacza się wysoką jednolitością koloru, tekstury i jakością.

Konglomerat jest doskonałą alternatywą dla kamienia naturalnego, płytek ceramicznych i lastrika.

Najczęściej wykorzystywany jest jako materiał na blaty kuchenne i parapety.

WYBRANE WZORY KONGLOMERATU:

konglomerat
Fresh
green

konglomerat
Fresh
orange

konglomerat
Starlight
ruby

konglomerat
Crystal
sahara

konglomerat
Starlight
sapphire

konglomerat
Crystal
olivine

konglomerat
Sky
stardust

konglomerat
Arabescato
bianco

TRAWERTYN

Trawertyn (martwica wapienna, źródleniec, tuf wapienny) to porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Odmiana martwicy wapiennej.

Koloru zwykle białego, często z uwarstwieniami koloru żółtego lub czerwonawego.

W martwicach często występują szczątki roślin i zwierząt.

Jest używany w budownictwie jako ozdobny materiał budowlany. Nazywany alabastrem egipskim był używany już w starożytnym Egipcie do wyrobu posągów i waz.

Do góry